"Sputnik" we Współczesnym

7 listopada rozpocznie się 7 FESTIWAL FILMÓW ROSYJSKICH "SPUTNIK NAD POLSKĄ" jak co roku będzie można zapoznać się nie tylko  z najciekawszym dokonaniami kinematografii rosyjskiej, ale również z najciekawszymi polskimi realizacjami teatralnymi, sztuk dramatopisarzy rosyjskich. 

FELIKSY 2012/2013

28 października w Polonia Palace Hotel odbyła się uroczysta gala, na której wręczono Feliksy Warszawskie za sezon 2012/2013.  Lauratami XV edycji konkursu zostali: Grzegorz Wiśniewski, Wiktoria Gorodeckaja, Marcin Hycnar, Beata Fudalej, Bartłomiej Bobrowski, Dawid Ogrodnik i Maciej Englert.  

Andrzej Dudziński dla Teatru Współczesnego

            Znakomity artysta plastyk Andrzej „Dudi” Dudziński zaprojektował specjalnie dla naszego Teatru „Współczesne tableau vivant (wersja cyfrowa). Odsłona I”. Dzieło Artysty, które ozdobi fronton Sceny w Baraku ( ul. Mokotowska róg ul. Jaworzyńskiej), będzie można podziwiać od poniedziałku 20 maja. 

Treść pisma skierowanego do redakcji Faktu.

 Byłbym wdzięczny,  gdyby redakcja Faktu  nie zajmowała  się  w dalszym ciągu życiem Teatru Współczesnego  i dla własnych potrzeb nie mieszała nas w tworzone przez siebie intrygi,  powołując się na wyssane z palca informacje,  jako niby uzyskane z teatru.  Borys Szyc gra dzisiaj Hamleta i jeśli idzie o jego przyszłość w Teatrze Współczesnym,  może z pewnością spać  spokojnie, ku zadowoleniu teatru i widowni.  Niestety redakcji  pisanie takich tekstów zapewne nie spędza snu z powiek.  Dyrektor Teatru Maciej Englert  
Deklaracja dostępności